Terminale magazynowe z systemem Android

Terminale magazynowe w magazynie wysokiego składu (dawniej kolektor danych), od 2014 roku dostępne są z systemem operacyjnym ANDROID. Terminal radiowy jest zewnętrznym urządzeniem podłączanym do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej i wyposażony w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android

Android
skaner kodów kreskowych w magazynie wysokiego składowania

SoftwareStudio wprowadziło nowatorskie rozwiązanie na platformę Android. Śledząc najnowsze trendy na rynku aplikacji biznesowych w 2013 roku otworzyliśmy dział oprogramowania na urządzenia mobilne z systemem Android. Jednym z przygotowanych rozwiązań jest aplikacja na potrzeby systemu magazynowego.

Terminal dzięki ergonomicznej budowie i małej wadze jest wygodny w użytkowaniu, powinien być wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD. Opcjonalnie zastosowanie znajdują smartfony, jednak brak na wyposażeniu skanera kodów kreskowych zmusza do korzystania z wbudowanego aparatu fotograficznego. Rozwiązanie to choć technicznie możliwe nie nadaje się do szybkiej i ciągłej pracy magazyniera.

 • Kod kreskowy 1D lub 2D (kod paskowy -bar code) – graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustaloną według symboliki. Najczęściej stosowane kody kreskowe wykorzystywane w programie Studio Magazyn WMS.net to kody EAN 128, EAN39, code 2of5, EAN13. Programy posiadają elastyczną konfigurację pozwalającą na zdefiniowanie w jaki sposób i na podstawie jakich informacji mają być tworzone kody. Procedura generująca kod kreskowy tworzy obraz symbolizujący kod i zapisuje go w zależności od wyboru albo bezpośrednio w bazie danych SQL albo jako graficzne pliki swobodne (do wyboru format GIF, BMP, PNG lub JPEG).

  Kody kreskowe
 • Terminal WiFi jest niezbędnym narzędziem pracy magazyniera w magazynie wysokiego składowania. Dawniej używane Kolektory Danych, teraz terminale radiowe to urządzenia podłączane do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej i wyposażony w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu Operacyjnego Windows CE lub mobile. Od 2014 roku dostępne są także wersje z systemem Android. Terminal dzięki ergonomicznej budowie i małej wadze jest wygodny w użytkowaniu, powinien być wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD VGA, 26/48/52-przyciskową klawiaturę. System wyposażony jest w 64/128 MB pamięci RAM i 64/128 MB pamięci Flash ROM.

  Kolektory danych
 • Ogromne magazyny i centra dystrybucyjne od wielu lat wykorzystują profesjonalne systemy WMS (Warehouse Management Systems), by efektywnie zarządzać codziennymi zadaniami. Nowoczesna technologia wsparta kodami kreskowymi, terminalami radiowymi lub system Voice Picking (polecenia głosowe) pozwala na pełną kontrolę pracy i przepływu towarów w magazynie. Jest to również praktyczne narzędzie komunikacji pomiędzy magazynem a nadrzędnym systemem ERP. Wszelkie czynności magazynowe zostają odnotowane w systemie WMS oraz są komunikowane na zasadzie OnLine lub OffLine z systemem zarządzania firmą klasy ERP.

  Rozwiązania WMS
 • Przyjmowanie towaru dokonywane jest na podstawie dokumentu zlecenia rejestrowanego w programie magazynowym lub na podstawie dokumentu wygenerowanego z systemu ERP. Dostarczone produkty są natychmiast wykazywane w zestawieniach, zmieniając jednocześnie stany magazynowe i wielkość obrotu.

  Dostawa towaru
 • Program PALETY pozwala na ewidencję wydawania palet z magazynu. Pobieranie palet z magazynu rejestrowane jest za pomocą dokumentów wydawania palet. Wydawanie palet obsługują następujące typy dokumentów magazynowych: Wydanie zewnętrzne – Dokument WZ; wydanie bezpośrednie – Dokument WZB; Rozchody wewnętrzne – Dokument RW. Oprogramowanie PALETY do ewidencji ilościowej palet w magazynie, przyjmowania i wydawania palet wraz z rozliczaniem sald na kontrahentów, przewoźników czy kierowców. Przyjęcia palet w programie rejestruje się na podstawie kwitu paletowego, jaki wystawiany jest na bramie wjazdowej na teren zakładu/magazynu. Zwrot palet ewidencjonowany jest ilościowo, a same palety podlegają ocenie jakościowej i podziale na palety euro, uszkodzone.

  palety
  Wydawanie palet
 • Program Studio Raporty.net udostępnia elastyczny moduł zestawień danych pobieranych z dowolnych źródeł danych SQL i prezentowanie wyników za pomocą tabel przez przeglądarkę internetową. Obsługa takiej tabeli mocno przypomina pracę z arkuszem kalkulacyjnym, pozwala dowolnie sortować dane, grupować oraz filtrować. Ponadto dane można eksportować np. do excela. Administrator projektuje zestawienia które mogą pobierać dane z wielu różnych baz danych. Elastyczna konfiguracja pozwala na ustawienie wyglądu tabeli. Pierwsze rozwiązanie Reporting Services zostało wprowadzone w 2004 roku za pomocą dedykowanego komponentu Microsoft SQL Server 2000. Rozwiązanie spodobało się wielu ludziom, a aktualna wersja Reporting Services SQL Server w znacznym stopniu ułatwia twórcą, użytkownikom i administratorom na korzystanie z platformy raportującej.

  oprogramowanie raporty
  Jedna aplikacja – wiele źródeł danych
 • android dokument zlpZa pomocą terminala i aplikacji WMS Android możemy rejestrować ruchy magazynowe związane z przemieszczaniem palety wewnątrz magazynu. Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_P służy do dopisania dokumentu Zmiany Lokalizacji całej palety. W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać przesunięta paleta. W przypadku gdy na miejscu lokalizacji składowana jest więcej niż 1 paleta system poprosi o podanie (zeskanowanie) numeru palety. W kolejnym kroku należy zeskanować adres lokalizacji docelowej. Zeskanowanie lokalizacji docelowej skutkuje dopisaniem pozycji dokumentu, co zostaje potwierdzone komunikatem. W kolejnym kroku można przystąpić do dopisania kolejnej pozycji dokumentu lub go zakończyć korzystając z polecenia ZAMKNIJ.

   

  android
  Android – zmiana miejsca składowania palety
 • android dokument zlaZa pomocą terminala i aplikacji WMS Android możemy rejestrować ruchy magazynowe związane z przemieszczaniem towaru wewnątrz magazynu. Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_A_A służy do dopisania dokumentu zmiany lokalizacji asortyment, czyli przełożenia asortymentu z wybranej palety na inną lub przeniesienia towaru z jednego miejsca składowania na inne. W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać pobrany asortyment, w kolejnym kroku należy zeskanować kod kreskowy asortymentu, w kolejnym z listy rozwijanej wybrać paletę, z której pobierany jest asortyment, po potwierdzeniu palety zostaną wyświetlone dane asortymentu.

   

  android
  Android – zmiana lokalizacji asortymentu
 • android stany magazynowe towarPraca magazyniera wymaga ciągłej kontroli i weryfikacji poprawności przeprowadzanych operacji magazynowych. jednym z elementów ciągłej kontroli jest inwentaryzacja ciągła. Prowadzenie wyrywkowej kontroli wybranych miejsc składowania motywuje pracowników magazynu do prawidłowej pracy. Transakcja oznaczona kodem WMS_STANY umożliwia wyświetlenie stanów magazynowych według asortymentu lub według wskazanej lokalizacji.

   

  android
  Android – stany magazynowe
 • android dokument wzTransakcja oznaczona kodem WMS_WZ_A służy do dopisania dokumentu wydania towaru z magazynu bezpośredniego, tzn nie powiązanego z dokumentem zlecenia. Po uruchomieniu transakcji należy w pierwszej kolejności zeskanować kod kreskowy wydawanego asortymentu, na ekranie terminala zostanie wyświetlony indeks i nazwa asortymentu, jego aktualne miejsce składowania, data ważności, numer serii. W kolejnym kroku należy zeskanować (potwierdzić) miejsce wydawania produktu i podać jego ilość (automatycznie proponowana jet ilość składowanego produktu na palecie). Polecenie WYDAJ to potwierdzenie wykonania operacji. Po zapisaniu pozycji dokumentu można przystąpić do dopisania kolejnej pozycji dokumentu lub zakończyć dokument korzystając z funkcji ZAMKNIJ.

   

  android
  Android – dokument Wz
 • android dokument pzTransakcja oznaczona kodem WMS_PZ przeznaczona jest do przyjmowania towaru na magazyn. Rozpoczynając transakcję użytkownik podaje kod asortymentu, po czym system wyświetla dane dotyczące produktu, po weryfikacji danych przechodzimy do zakładki paleta i uzupełniamy pola ilość, data produkcji oraz termin ważności. W następnym kroku użytkownik może dodać kolejną pozycję do dokumentu lub zamknąć paletę oraz nadać jej lokalizację.

   

  android
  Android – dokument Pz
Technologia

Platforma StudioSystem to oprogramowanie wykorzystujące nowoczesne technologie informatyczne. Podstawą platformy StudioSystem jest technologia ASP.net, HTML5, CSS3, JQuery, baza danych Microsoft SQL Server 2012 lub nowszy oraz moduły na urządzenia mobilne z Windows CE, Windows Mobile oraz Android. Ponadto system korzysta z SQL Reporting Services do tworzenia raportów i wydruków.

Licencjonowanie

Licencjonowanie oprogramowania SoftwareStudio oferuje swoim klientom kilka modeli licencjonowania oprogramowania. Program może być licencjonowany w różny sposób:

 • licencja edukacyjna;
 • licencja komercyjna na użytkownika;
 • licencja komercyjna na użytkownika lub procesor bez limitu ilości użytkowników;
 • licencja developerska pozwalająca na modyfikację kodu źródłowego programu na własne potrzeby.
Personalizacja funkcji

Elastyczność platformy StudioSystem w technologii ASP.net, bazy Microsoft SQL 2012 lub nowszej, zastosowanie standardów HTML5, CSS3, JQuery pozwalają dostarczyć oprogramowanie, które może być na etapie wdrożenia dowolnie spersonalizowane i używane na dowolnych urządzeniach zgodnych ze standardem HTML5 (większość przeglądarek Internetowych).

Bezpieczeństwo

Standardem jest szyfrowanie danych za pomocą protokołów SSL, ponadto oprogramowanie może być zintegrowane z firmową domeną (Active Directory), tak więc zarządzanie kontami użytkowników i hasłami odbywa się za pomocą standardowych rozwiązań. Hasła nie są wówczas przechowywane w bazie danych.

Rozbudowana funkcjonalność

Budowa systemu WMS składa się z szeregu elementów tzw. transakcji, za pomocą których realizuje się określone zadania. Poprzez dowolność w projektowaniu systemu możemy wybierać z jakich transakcji w danym wdrożeniu będą korzystać pracownicy danego magazynu. Dodatkowo oprogramowanie dostępne jest także na urządzenia mobilne z systemem Android oraz terminale magazynowe (kolektory) z Windows CE lub Windows Mobile.

Intuicyjny interfejs

Zastosowanie rozwiązań Internetowych (przeglądarkowych) oraz systemów Android pozwala na zaproponowanie użytkownikom oprogramowania magazynowego z nowoczesnym i intuicyjnym w używaniu interfejsem. Wykorzystanie arkuszy styli CSS3 pozwala zaprojektować i dostosować wygląd do indywidualnych oczekiwań pracowników magazynu.

Kod kreskowy 1D lub 2D (kod paskowy -bar code) – graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustaloną według symboliki. Najczęściej stosowane kody kreskowe wykorzystywane w programie Studio Magazyn WMS.net to kody EAN 128, EAN39, code 2of5, EAN13. Programy posiadają elastyczną konfigurację pozwalającą na zdefiniowanie w jaki sposób i na podstawie jakich informacji mają być tworzone kody. Procedura generująca kod kreskowy tworzy obraz symbolizujący kod i zapisuje go w zależności od wyboru albo bezpośrednio w bazie danych SQL albo jako graficzne pliki swobodne (do wyboru format GIF, BMP, PNG lub JPEG).

Kody kreskowe

Terminal WiFi jest niezbędnym narzędziem pracy magazyniera w magazynie wysokiego składowania. Dawniej używane Kolektory Danych, teraz terminale radiowe to urządzenia podłączane do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej i wyposażony w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu Operacyjnego Windows CE lub mobile. Od 2014 roku dostępne są także wersje z systemem Android. Terminal dzięki ergonomicznej budowie i małej wadze jest wygodny w użytkowaniu, powinien być wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD VGA, 26/48/52-przyciskową klawiaturę. System wyposażony jest w 64/128 MB pamięci RAM i 64/128 MB pamięci Flash ROM.

Kolektory danych

Ogromne magazyny i centra dystrybucyjne od wielu lat wykorzystują profesjonalne systemy WMS (Warehouse Management Systems), by efektywnie zarządzać codziennymi zadaniami. Nowoczesna technologia wsparta kodami kreskowymi, terminalami radiowymi lub system Voice Picking (polecenia głosowe) pozwala na pełną kontrolę pracy i przepływu towarów w magazynie. Jest to również praktyczne narzędzie komunikacji pomiędzy magazynem a nadrzędnym systemem ERP. Wszelkie czynności magazynowe zostają odnotowane w systemie WMS oraz są komunikowane na zasadzie OnLine lub OffLine z systemem zarządzania firmą klasy ERP.

Rozwiązania WMS

Przyjmowanie towaru dokonywane jest na podstawie dokumentu zlecenia rejestrowanego w programie magazynowym lub na podstawie dokumentu wygenerowanego z systemu ERP. Dostarczone produkty są natychmiast wykazywane w zestawieniach, zmieniając jednocześnie stany magazynowe i wielkość obrotu.

Dostawa towaru

android dokument pzTransakcja oznaczona kodem WMS_PZ przeznaczona jest do przyjmowania towaru na magazyn. Rozpoczynając transakcję użytkownik podaje kod asortymentu, po czym system wyświetla dane dotyczące produktu, po weryfikacji danych przechodzimy do zakładki paleta i uzupełniamy pola ilość, data produkcji oraz termin ważności. W następnym kroku użytkownik może dodać kolejną pozycję do dokumentu lub zamknąć paletę oraz nadać jej lokalizację.

 

android
Android – dokument Pz

android dokument wzTransakcja oznaczona kodem WMS_WZ_A służy do dopisania dokumentu wydania towaru z magazynu bezpośredniego, tzn nie powiązanego z dokumentem zlecenia. Po uruchomieniu transakcji należy w pierwszej kolejności zeskanować kod kreskowy wydawanego asortymentu, na ekranie terminala zostanie wyświetlony indeks i nazwa asortymentu, jego aktualne miejsce składowania, data ważności, numer serii. W kolejnym kroku należy zeskanować (potwierdzić) miejsce wydawania produktu i podać jego ilość (automatycznie proponowana jet ilość składowanego produktu na palecie). Polecenie WYDAJ to potwierdzenie wykonania operacji. Po zapisaniu pozycji dokumentu można przystąpić do dopisania kolejnej pozycji dokumentu lub zakończyć dokument korzystając z funkcji ZAMKNIJ.

 

android
Android – dokument Wz

android stany magazynowe towarPraca magazyniera wymaga ciągłej kontroli i weryfikacji poprawności przeprowadzanych operacji magazynowych. jednym z elementów ciągłej kontroli jest inwentaryzacja ciągła. Prowadzenie wyrywkowej kontroli wybranych miejsc składowania motywuje pracowników magazynu do prawidłowej pracy. Transakcja oznaczona kodem WMS_STANY umożliwia wyświetlenie stanów magazynowych według asortymentu lub według wskazanej lokalizacji.

 

android
Android – stany magazynowe

android dokument zlaZa pomocą terminala i aplikacji WMS Android możemy rejestrować ruchy magazynowe związane z przemieszczaniem towaru wewnątrz magazynu. Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_A_A służy do dopisania dokumentu zmiany lokalizacji asortyment, czyli przełożenia asortymentu z wybranej palety na inną lub przeniesienia towaru z jednego miejsca składowania na inne. W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać pobrany asortyment, w kolejnym kroku należy zeskanować kod kreskowy asortymentu, w kolejnym z listy rozwijanej wybrać paletę, z której pobierany jest asortyment, po potwierdzeniu palety zostaną wyświetlone dane asortymentu.

 

android
Android – zmiana lokalizacji asortymentu

android dokument zlpZa pomocą terminala i aplikacji WMS Android możemy rejestrować ruchy magazynowe związane z przemieszczaniem palety wewnątrz magazynu. Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_P służy do dopisania dokumentu Zmiany Lokalizacji całej palety. W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać przesunięta paleta. W przypadku gdy na miejscu lokalizacji składowana jest więcej niż 1 paleta system poprosi o podanie (zeskanowanie) numeru palety. W kolejnym kroku należy zeskanować adres lokalizacji docelowej. Zeskanowanie lokalizacji docelowej skutkuje dopisaniem pozycji dokumentu, co zostaje potwierdzone komunikatem. W kolejnym kroku można przystąpić do dopisania kolejnej pozycji dokumentu lub go zakończyć korzystając z polecenia ZAMKNIJ.

 

android
Android – zmiana miejsca składowania palety

Program PALETY pozwala na ewidencję wydawania palet z magazynu. Pobieranie palet z magazynu rejestrowane jest za pomocą dokumentów wydawania palet. Wydawanie palet obsługują następujące typy dokumentów magazynowych: Wydanie zewnętrzne – Dokument WZ; wydanie bezpośrednie – Dokument WZB; Rozchody wewnętrzne – Dokument RW. Oprogramowanie PALETY do ewidencji ilościowej palet w magazynie, przyjmowania i wydawania palet wraz z rozliczaniem sald na kontrahentów, przewoźników czy kierowców. Przyjęcia palet w programie rejestruje się na podstawie kwitu paletowego, jaki wystawiany jest na bramie wjazdowej na teren zakładu/magazynu. Zwrot palet ewidencjonowany jest ilościowo, a same palety podlegają ocenie jakościowej i podziale na palety euro, uszkodzone.

palety
Wydawanie palet

Program Studio Raporty.net udostępnia elastyczny moduł zestawień danych pobieranych z dowolnych źródeł danych SQL i prezentowanie wyników za pomocą tabel przez przeglądarkę internetową. Obsługa takiej tabeli mocno przypomina pracę z arkuszem kalkulacyjnym, pozwala dowolnie sortować dane, grupować oraz filtrować. Ponadto dane można eksportować np. do excela. Administrator projektuje zestawienia które mogą pobierać dane z wielu różnych baz danych. Elastyczna konfiguracja pozwala na ustawienie wyglądu tabeli. Pierwsze rozwiązanie Reporting Services zostało wprowadzone w 2004 roku za pomocą dedykowanego komponentu Microsoft SQL Server 2000. Rozwiązanie spodobało się wielu ludziom, a aktualna wersja Reporting Services SQL Server w znacznym stopniu ułatwia twórcą, użytkownikom i administratorom na korzystanie z platformy raportującej.

oprogramowanie raporty
Jedna aplikacja – wiele źródeł danych
Social Media

 

YouTube

Facebook

SoftwareStudio