Terminal radiowy w magazynie wysokiego składu lub kolektor danych jest zewnętrznym urządzeniem podłączanym do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej WLAN (Wifi) i wyposażony w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu Operacyjnego Windows CE lub mobile. Kolektor – terminal może służyć do wspomagania wielu różnorodnych procesów zależności od potrzeb, dzięki temu, że wyposażony jest w system Windows Mobile i można na nim zainstalować specjalne modułu do obsługi OnLine bazy danych systemu WMS.net. Za pomocą zintegrowanego czytnika odczytuje się kolektorem kody kreskowe z towarów, gniazd paletowych, jednostek ładunkowych. W ten sposób znacząco można przyspieszyć procesy przyjmowania i wydawania towaru z magazynu oraz inwentaryzację. Program WMS.net umożliwia współpracę z kolektorem wyłącznie ONLine za pomocą aplikacji WMS mobile lub poprzez przeglądarkę internetową.

oprogramowanie-na-zamowienie-android
aplikacja-android-magazyn

Terminal dzięki ergonomicznej budowie i małej wadze jest wygodny w użytkowaniu, powinien być wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD VGA 320×240 pikseli, 26/48/52-przyciskową klawiaturę. System wyposażony jest w 64/128 MB pamięci RAM i 64/128 MB pamięci Flash ROM. Dodatkowo można zainstalować w kolektorze kartę PCMCIA. Wybrany model musi współpracować z systememradiowym (sieć radiowa zainstalowana w magazynie). Automatyczna identyfikacja wykorzystywana przez program umożliwia także: szybki dostęp do danych – za pomocą czytnika kodów kreskowych, RFID lub Beacon odczytać pełną informację o danym towarze lub nośniku, identyfikowalność nośników – każdy nośnik znajdujący się na magazynie (paleta, big-bag, kontener, itp.) posiada unikalne oznaczenie numerem SSCC zgodnym z systemem GS1, łatwość oznakowania towarów.

Program Studio Raporty.net udostępnia elastyczny moduł zestawień danych pobieranych z dowolnych źródeł danych SQL i prezentowanie wyników za pomocą tabel przez przeglądarkę internetową. Obsługa takiej tabeli mocno przypomina pracę z arkuszem kalkulacyjnym, pozwala dowolnie sortować dane, grupować oraz filtrować. Ponadto dane można eksportować np. do excela. Administrator projektuje zestawienia które mogą pobierać dane z wielu różnych baz danych. Elastyczna konfiguracja pozwala na ustawienie wyglądu tabeli. Pierwsze rozwiązanie Reporting Services zostało wprowadzone w 2004 roku za pomocą dedykowanego komponentu Microsoft SQL Server 2000. Rozwiązanie spodobało się wielu ludziom, a aktualna wersja Reporting Services SQL Server w znacznym stopniu ułatwia twórcą, użytkownikom i administratorom na korzystanie z platformy raportującej.

oprogramowanie raporty
Jedna aplikacja – wiele źródeł danych

Program PALETY pozwala na ewidencję wydawania palet z magazynu. Pobieranie palet z magazynu rejestrowane jest za pomocą dokumentów wydawania palet. Wydawanie palet obsługują następujące typy dokumentów magazynowych: Wydanie zewnętrzne – Dokument WZ; wydanie bezpośrednie – Dokument WZB; Rozchody wewnętrzne – Dokument RW. Oprogramowanie PALETY do ewidencji ilościowej palet w magazynie, przyjmowania i wydawania palet wraz z rozliczaniem sald na kontrahentów, przewoźników czy kierowców. Przyjęcia palet w programie rejestruje się na podstawie kwitu paletowego, jaki wystawiany jest na bramie wjazdowej na teren zakładu/magazynu. Zwrot palet ewidencjonowany jest ilościowo, a same palety podlegają ocenie jakościowej i podziale na palety euro, uszkodzone.

palety
Wydawanie palet

android dokument zlpZa pomocą terminala i aplikacji WMS Android możemy rejestrować ruchy magazynowe związane z przemieszczaniem palety wewnątrz magazynu. Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_P służy do dopisania dokumentu Zmiany Lokalizacji całej palety. W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać przesunięta paleta. W przypadku gdy na miejscu lokalizacji składowana jest więcej niż 1 paleta system poprosi o podanie (zeskanowanie) numeru palety. W kolejnym kroku należy zeskanować adres lokalizacji docelowej. Zeskanowanie lokalizacji docelowej skutkuje dopisaniem pozycji dokumentu, co zostaje potwierdzone komunikatem. W kolejnym kroku można przystąpić do dopisania kolejnej pozycji dokumentu lub go zakończyć korzystając z polecenia ZAMKNIJ.

 

android
Android – zmiana miejsca składowania palety

android dokument zlaZa pomocą terminala i aplikacji WMS Android możemy rejestrować ruchy magazynowe związane z przemieszczaniem towaru wewnątrz magazynu. Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_A_A służy do dopisania dokumentu zmiany lokalizacji asortyment, czyli przełożenia asortymentu z wybranej palety na inną lub przeniesienia towaru z jednego miejsca składowania na inne. W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać pobrany asortyment, w kolejnym kroku należy zeskanować kod kreskowy asortymentu, w kolejnym z listy rozwijanej wybrać paletę, z której pobierany jest asortyment, po potwierdzeniu palety zostaną wyświetlone dane asortymentu.

 

android
Android – zmiana lokalizacji asortymentu

android stany magazynowe towarPraca magazyniera wymaga ciągłej kontroli i weryfikacji poprawności przeprowadzanych operacji magazynowych. jednym z elementów ciągłej kontroli jest inwentaryzacja ciągła. Prowadzenie wyrywkowej kontroli wybranych miejsc składowania motywuje pracowników magazynu do prawidłowej pracy. Transakcja oznaczona kodem WMS_STANY umożliwia wyświetlenie stanów magazynowych według asortymentu lub według wskazanej lokalizacji.

 

android
Android – stany magazynowe